Dnes je Piatok, 18.10.2019, meniny má Lukáš, zajtra Kristián
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Martine

Kam v Martine

Mesto Martin má veľmi významné miesto v dejinách Slovenska. Turista však má možnosť obdivovať nielen bohaté historické dedičstvo regiónu Turca, ale aj prírodné krásy prežiť zážitkovú zimnú či letnú dovolenku v okolí.

Turčianska kotlina, kde sa Martin nachádza, patrí medzi najvýraznejšie a vysoko položené na Slovensku. Región je bohatý na mnohé pamiatky a zaujímavé lokality. Navštíviť môžete Pamätný dom Andreja Kmeťa, Pomník venovaný Jánovi Kalinčiakovi, Pamätný dom S. H. Vajanského, sídlo Matice Slovenskej alebo Národný cintorín. V okolí sú aj prírodné krásy ako Národný park Malá Fatra, Národný park Veľká Fatraa najvyšší vrch Turca Veľký Fatranský Kriváň.

Martin a okolie sa môže pýšiť v rámci Slovenska unikátnou sieťou vyše 400 km značených cyklotrás pre cestnú aj horskú cyklistiku. História na Vás bude dýchať aj v kaštieľoch a hradoch, skúste navštíviť Znievsky hrad, Blatnický hrad, Sklabinský hrad alebo Kaštieľ v Turčianskej Štiavničke. No a región je bohatý na možnosti zimných športov, ktoré môžete skúsiť na Martinských Holiach, v Jasenskej doline alebo Valčianskej doline.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 8°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Martin.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok